Igrajmo se zajedno

U današnjem vremenu sveprisutne digitalizacije važno je istaknuti veliku vrijednost društvenih igara. Svima dobro poznate društvene igre poput Čovječe ne ljuti se ili Križić-kružić trebale bi i danas biti prisutne u svakodnevnoj igri djece. Igrajući takve igre sa svojim vršnjacima ili odraslima djeca razvijaju svoje socijalne vještine, uče pregovarati, poštivati pravila, razgovarati s drugima, razvijaju svoje mišljenje i zaključivanje, donose važne strateške odluke, uče gubiti, prihvatiti poraz. Takve vrijednosti dijete ne može razviti igrajući se s mobitelom ili gledajući sadržaj na You Tubeu. Djeca nisu strojevi već živa bića koja se pravilno mogu razviti samo kroz interakciju sa drugim živim bićima tj. djecom i odraslima koji ih svakodnevno okružuju. Neka društvene igre budu dio vaše svakodnevice.