“Pčelice” obilježile svjetski dan štednje

Povodom svjetskog dana štednje 31. listopada, djelatnici Erste banke poklonili su djeci bojice, balone i Medo Štedo bilježnice. “Pčelice” su već dovoljno velike da znaju što je štednja, odakle dolazi novac i… kako ga potrošiti!

Poučeni time izradili smo kolačiće, pizze i torte koje smo prodavali u našoj novootvorenoj SLASTIČARNICI. Novac su, zatim, u banci uložili na štednju i po potrebi im je isplaćen na bankomatu pomoću kartice. Djeca su se izmjenjivala u ulogama slastičara, službenika banke i stranaka. Poštujući mjere razmaka strpljivo su čekali u redu.

Što je za “Pčelice” novac?
– To je ono s čim možemo kupovati.
Što je banka?
– Tamo gdje mi je teta dala torbu.
– Tamo ima puno lijekova.
Što je štednja?
– Štediš radijatora i onda grije.
– Dok stavljaš pare u kasicu.
Tko radi u banci?
– Lopovi.
– Policajci.
– Tete.
Što je mjenjačnica?
– Za mijenjati brzine.
Što je životno osiguranje?
– To je kad umreš da dobiješ novce.
Odakle roditeljima novac?
– Puno rade, pa im daju novce.
Gdje se nalaze novci?
– Na drvu sigurno ne.
– Na kartici.

Zaključili smo da novac ne pada s neba niti raste na drvetu, da ga treba zaslužiti i pametno trošiti.