Glazbena igraonica u Vrapčićima

Početkom listopada Glazbena igraonica nastavila je sa svojim radom, a u sklopu projekta ” Igraonice sreće c”. Djeca poznaju voditeljicu igraonice, tako da je i ta eventualna barijera otklonjena u početku i odmah smo se mogli prepustiti čaroliji glazbe. Igraonica je koncipirana tako da ima svoj uvodni, glavni i završni dio.

Uz obradu pjesama koje prate ritam godišnjih doba, igraonicu nadopunjujemo i raznim igrama za razvoj slušne percepcije, igrama s kockom, igrama integracije i relaksacije, igrama s pjevanjem, dramskim elementima itd. Djeci se nude i razni glazbeni instrumenti na kojima se mogu okušati, a najviše za održavanje ritma i dinamike. Uz priremljene aktivnosti, djeci se omogućuje i da sami kreiraju i osmišljavaju razne glazbene aktivnosti. Veselimo se svakoj novoj glazbenoj čaroliji. Pozdrav od glazbene igraonice.