Vrapčići uživaju u igrama

Djeca se moraju igrati, kako bi razvila svoje spoznajne sposobnosti i motoričke vještine i učila o društvu i svom mjestu u njemu. Djeca razvijaju društvene vještine družeći se sa svojim vršnjacima. Ona uče što su to pravila, kako se donose te što su prava i pravednost. Uče surađivati i dijeliti. Razvijaju samopoštovanje uspješnim rješavanjem izazova, družeći se s drugom djecom i svladavajući osobne tjelesne, intelektualne i društvene izazove.

Različite igre potiču, razvijaju i nadopunjuju različite aspekte dječjeg razvoja: od emotivnog do fizičkog. Zato je djetetu važno da se okuša u svima. Na taj način uči o sebi i o drugima. Vrapčići se igraju šume, šumskih životinja, Vjeveričine slastičarne, Ježeve češljaonice, Dobroćudnog ježa, Ogledalca, Šumskih patuljaka kroz priče, pjesme i ostalih zanimljivih materijala koji su im ponuđeni za igru i razvoj. Smiju se, plaču, vesele i ljute, dijele sve s prijateljima i svojim odgojiteljicama.