Točkaste “bubamarame”

Točkaste “bubamarame”sudjelujuovih dana u igrama koje se vrte oko podudaranja,preslagivanja, razvrstavanja i brojenja. Sve to daje djeci beskrajnu izloženost znanju koje im najviše treba i zbog svega toga osjećaju uzbuđenje zbog učenja uz svoje vršnjake kao suigrače. Jer znajte da sve što izaziva dijete da dublje razmišlja, istražuje, postavlja pitanja i rješava probleme, jača njegovo kognitivno funkcioniranje.

Ovdje pokušavamo dijete suočavati sa mnogim izazovima koje posebno formuliramo da bi bili zabavni. U skupini, bubamarci nauče puno o samopomoći i ono što su dotada možda radili samo njihovi roditelji, sada rade oni samostalno. To uključuje svakodnevne sitnice poput odijevanja jakne, zatvaranja zatvarača, raspremanje ruksaka, pospremanje pribora, ali i neke vještine u kupaonici koje možda prije nisu sami prakticirali…kao spoznaju o postojanju bakterija Mrljek, Prljek, Gric, Grec, Šmrkljić i Kašljuc…

Mah mah….od BUBAMARA!!!