Prometna policija u dječjem vrtiću “Potočnica” Pitomača: Učili o prometnim znakovima i sigurnom kretanju

Suradnja vrtića i Prometne policije VPŽ postoji već dugi niz godina , osobito na razvijanju prometne kulture djece. Prometni policajci svake godine održe edukativne radionice za djecu u godini prije polaska u školu te za djecu predškole.

U četvrtak su u vrtiću policijski službenik za prometnu preventivu Postaje prometne policije Virovitica Dario Gazibara i tajnik Autokluba Virovitica Robert Valenteković, održali edukativna predavanja na temu ponašanja djece u prometu ali i odveli djecu u šetnju po Pitomači.

Željeli su im što bolje objasniti kako se trebaju ponašati u različitim prometnim situacijama u kojima će se uskoro nalaziti sami bez pratnje odraslih na putu do škole. Iako o tome govore i njihove odgojiteljice, policajci su djeci puno uvjerljiviji i djeca lakše i bolje prihvaćaju i primjenjuju naučena znanja o prometu.