Humanitarna akcija u dječjem vrtiću – “Plastičnim čepovima do skupih lijekova”

Udruga oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske, sa sjedištem u Čakovcu, pokrenula je projekt ‘Plastičnim čepovima do skupih lijekova’, odnosno humanitarnu akciju skupljanja čepova, starih baterija i akumulatora. Udruga je neprofitna, a djeluje od 1998. godine. Osnovana je sa svrhom pružanja pomoći oboljelima od teških malignih bolesti u Republici Hrvatskoj. Okuplja više od 500 članova, a brine o oboljelima od leukemije, mijeloma, limfoma, GIST-a (gastrointestinalnog stromalnog tumora) i srodnih hematoloških i onkoloških bolesti.

I ove godine polaznici vrtića djeca , roditelji i svi djelatnici uključili su se u humanitarnu akciju ‘Plastičnim čepovima do skupih lijekova’ te tako još jedanput pokazali da su u svakom trenutku spremni pomoći onima kojima je pomoć potrebna. Plastični čepovi skupljaju se za oboljele od leukemije i limfoma. Sakupljajući plastične čepove činimo dobro za okoliš, a ujedno i činimo i hvalevrijedno humanitarno djelo jer za plastične čepove Udruga oboljelih od leukemije i limfoma dobiva novčana sredstva koja se koriste za kupovinu skupih lijekova.