FOTO: Doba je maškara…

Maškare, maškare, danas je naš dan… Upravo tako. To je bio naš dan – dan maškara, plesa, veselja, zabave za velike i male. Jednako su uživale odgojiteljice i djeca, ali su djeca (naravno) nosila originalnije kostime. Bilo je tu princeza, vještica, Supermena, policajac, maca, bubamare, kauboj, crni mačak, nekoliko Elsi i Ana, Batman… dakle nema tko sve nije došao na zabavu pod maskama.

I toga dana su svi bili prijatelji, nije bilo bitno tko je bolji, veći, jači… Svi smo tu bili s istim ciljem – da se svi dobro zabavimo, uz ples i pjesmu i barem nakratko zaboravimo na brige i probleme.
Maškare ne bi bile maškare bez krafni. Njih su nam naše drage kuharice ispekle i moramo priznati da su bile bolje od svih koje smo isprobali ove godine. Inače, za one koji možda ne znaju, maškare (karneval, poklade) su zapravo završno vrijeme prije korizme, tijekom kojeg dajemo oduška tijelu i duhu, prije nego što zakoračimo u korizmu. Svake godine završavaju utorkom, prije blagdana Čiste srijede.