Dječji vrtić “Potočnica”dobio status Eko škole/vrtića i svoju Zelenu zastavu

Dječji vrtić “Potočnica” osvojio je status Eko škole/vrtića te je u dvorani Gastro centra Globus u sklopu Zagrebačkog Velesajma dobio certifikat i Zelenu zastavu. Međunarodne Eko škole su program osmišljen za provedbu smjernica odgoja i obrazovanja za okoliš na razini odgojno-obrazovnih ustanova.

Nacionalni koordinator Eko škola u Republici Hrvatskoj je Udruga lijepa naša. Cilj programa je ugradnja odgoja i obrazovanja za okoliš u sve segmente odgojno-obrazovnog sustava i svakodnevni život djece i djelatnika Eko škole. Najzaslužniji za dobivanje statusa Ekoškole su djeca i njihovi roditelji kao i djelatnici Dječjeg vrtića. Oni su zajedno i kontinuirano kroz niz aktivnosti pridavali važnost brizi za okoliš, stjecanje pozitivnih navika i odnosa prema okolini koja nas okružuje. Svojim savjetima i u kvalitetnoj realizaciji u sam projekt uključili su se članovi Eko odbora i kumovi vrtića. Dobivanje “Zelene zastave” smatra se najvećim priznanjem što ga na međunarodnoj razini može steći neki vrtić za ekologiju. Kroz ovaj projekt djeca dobivaju mnogo, a i svi mi imamo odgovornost u brizi prema našoj planeti.