FOTO: Pozdravljaju vas Zečići! I novi i stari.

Pozdravljaju vas Zečići! I novi i stari. Ovih dana u našu skupinu doskakutala su dva nova zečića. Veselo smo ih prihvatili, a njima će ipak trebati vremena da se naviknu na svoje nove prijatelje i tete. Početkom prosinca pristigle su nam „ vodene kozice“. Jedni su imali manje „stado „ kozica dok su drugi teško čuvali poveće stado koza. Šalimo se malo, no činjenica je da mala djeca najlakše prebrode ovu zaraznu bolest. Od cijele skupine još je ostalo samo četvero djece koji nisu dobili kozice.

Kako je ovih dana jako hladno, priželjkujemo da zima brzo završi da možemo na svježi zrak u naše dvorište. U međuvremenu za djecu pripremamo atraktivne aktivnosti koje djeca jako vole i bruse svoje potencijale. Tjelesne aktivnosti su veliki izazov za svu djecu- penjanje je jedna od najdražih, te svakodnevno organiziramo upravo takve. Pri takvim aktivnostima najvažnija je dječja sigurnost kojoj dajemo veliku pozornost. Pažljivo promatramo djecu i točno znamo koje su njihove sposobnosti, ali ih i potičemo , pomažemo da se odvaže isprobavati svoje mogućnosti. Zabranjivanje takvih aktivnosti je kontradiktorno, a dijete neće steći ni sigurnost, jer kad tad će se naći u takvoj situaciju…

Do sljedećeg viđenja lijepi pozdrav!

no images were found