Vrapčići istraživači kukaca

Dolaskom sve toplijeg vremena uočili smo da ima sve više kukaca i buba. Ulazili su u našu sobu, a mi bi ih uvijek sa zanimanjem pratili i promatrali. Nekim kukcima znamo imena, a onima koje nismo znali, potražili smo odgovore u enciklopedijama i slikovnicama.

Počeli smo i u dvorištu sve više pažnje i vremena posvećivati traženju i promatranju kukaca. Znate li Vi kako izgleda hrušt, biljne uši ili neki drugi kukci? Dobro smo se brinuli za naše bube, samo za potrebe istraživanja smo ih stavljali u staklenke, a kasnije smo ih puštali nazad u prirodu. Iskoristili smo lijepo i toplo vrijeme za odlazak na piknik i traženje kukaca na livadi. Nabrali smo malo i poljskog cvijeća za našu sobu. Bili smo vrlo kreativni i sami smo napravili svoje puževe, gusjenice, žabe i time smo upotpunili našu “baru”.