U skupini Pčelice gostovala mama pedagoginja Katarina Švarbić

U skupini Pčelice gostovala je mama pedagoginja Katarina Švarbić. Na temu „Priprema djeteta za polazak u školu“, održan je roditeljski sastanak kao i radionica sa djecom skupine. Roditeljski sastanak bio je namijenjen roditeljima djece školskih obveznika.

Roditeljima je “mama” pedagoginja Katarina, predstavila zakonske okvire i uvjete upisa u osnovnu školu. Spremnost za školu podrazumijeva tjelesnu, kognitivnu, emocionalnu i socijalnu spremnost, govornu razvijenost, motivaciju za učenje i samostalnost. Očekuje se da je dijete usvojilo određene kulturne, higijenske i radne navike da bi moglo izvršiti zadatke koje mu škola postavlja. Važno je naglasiti da djeca sve vještine bitne za polazak u školu, stječu u obitelji, a zajedničkim djelovanjem obitelji i dječjeg vrtića dolazimo do zajedničkog cilja, koji je kvalitetno pripremiti dijete za školu. Na radionici je na veseo, dinamičan i poučan način osnažila dječje samopouzdanje i pričala im kroz primjere i igre…kako se snaći u školi. Hvala joj na suradnji.

Odgojiteljice Ivana i Kristina.