Images

Glazbena radionica Pčelice

Svaki novi susret Zumića i Točkica u glazbenim radionicama dočekan je sa zanimanjem:”Teta, što ćemo danas raditi?” Djeca su konkretno upoznata sa dva instrumenta, koja najčešće viđaju -harmoniku i gitaru i pokušali svirati, slušali smo klasična djela, plesali kao balerine, pjevali nove pjesme uz primjenu malih instrumenata, a naše tijelo je postalo instrument (pljeskanje,udaranje ,pucketanje prstima….) za pjesme Kokoleoko i Bim bam. Glazba nas čini sretnima i potiče nas! (more…)

Dječji vrtić “Potočnica” dobio diplomu za sudjelovanje u proslavi prvog Nacionalnog tjedna zdravlja u vrtiću

Svake godine, 7. travnja, obilježava se Svjetski dan zdravlja. Na ovaj dan, Svjetska zdravstvena organizacija, još od 1950. godine, poziva na obilježavanje Svjetskog dana zdravlja s ciljem stvaranja svijesti o određenoj, prioritetnoj zdravstvenoj temi. (more…)

Bubamare i sport

Samo da podsjetimo što se radi u našoj sportskoj igraonici! Dijete prirodno uči kroz igru i pokret. Potrebno im je da se kreću kako bi se zdravo razvijali i dobro se osjećali. Kretanje je temelj za razvoj mozga. U vođenim aktivnostima djeca uče poštivati slijed naredbi od jednostavnijih do složenijih te tako stječu samopouzdanje za svladavanje sve težih prepreka. Uživajmo u sportskim aktivnostima s djecom!

Vvoditeljica sportske igraonice Ivana Maras (more…)

Tjedan zdravlja u Bubamarama

U Bubamarama smo obilježili tjedan zdravlja kroz tjelesne aktivnosti, učenje o zdravoj prehrani i važnosti vode.

Željeli smo osvijestiti važnost očuvanja zdravlja od najranije dobi.

– od svakodnevnog vježbanja zdravi smo i jaki
– šarena hrana svakoga dana najbolja je za zdravlje mališana
– voda je najzdravije piće
– razvrstavanjem otpada čuvamo našu Zemlju
– onom tko dobro opere ruke bolest ne zadaje puno muke
– doručak je najvažniji obrok!

Veseli i zdravi bili! Vaše Bubamare (more…)

Tjedan zdravlja obilježen u Pčelicama!

Kroz ovaj tjedan stavili smo naglasak na važnost tjelesne aktivnosti i vježbanja; pravilne prehrane; redovito unošenje vode te higijeni tijela. Svaka Pčelica dobro zna da je ekologija i čistoća okoline jednako važna kao i čistoća tijela. (more…)