Images

Jesen nam je stigla

Jesen nam je stigla u šuškanju listova, u zbrajanju lješnjaka jabučica i kestena, u ispisivanju po brašnu, istraživanju okoline kroz  šetnje, uočavanja gljiva na travnjaku, pričanju šumskih priča, glumljenju u kazalištu, pjevanju i vrlo glasnom zujanju “Pčelica”! (more…)

ŠUMSKE ŽIVOTINJE U BALONČIĆIMA
Medo, lisica, vuk, vjeverica, zeko i sova, šumske su životinje koje u Čarobnoj šumi krase ulaz našeg predivnog vrtića. Uz pomoć fotografija, priča, slikovnica, zagonetki i pjesmica upoznali smo, prisjetili se i stekli nove spoznaje o ovoj temi. Ponudile smo djeci puno stolnih i manipulativnih igara za razvoj koncentracije, pažnje, predčitalačkih i matematičkih vještina. Veliki interes djeca su pokazala za igru ” Hranimo Vjevericu ” kojoj je cilj zajedno sa prijateljom natjerati lješnjak u rupu na sredini kutije. U sobi Balončića svakodnevno možete čuti stihove o  strašnom vuku, hitronogoj vjeverici, brzonogom zecu, gladnom medi, mudroj sovi i lukavoj lisici.

VIDEO Mjesec knjige

VIDEO Zoran Pongrašić: Kisela kuća

Sudjelovale: Kristina Saić, Ivana Maras, Ivana Begović

Kazalište Virovitica predstavom Ezopove basne razveselilo djecu pitomačkog Dječjeg vrtića “Potočnica”