STUDENI U ZVJEZDICAMA

Studeni u Zvjezdicama donio je djeci puno radosti istraživanja i izražavanja. Djeca su uživala u dramskim i lutkarskim igrama na temu “Ježeve kućice”. To je bila prilika i da ponovimo i naučimo još ponešto o šumskim životnjama i njihovim staništima i osobinama. Mnogo senzornih igara kroz koje su djeca manipulacijom i doživljajem kroz sva osjetila istraživala odnose, brojeve i kvalitetu materijala donijelo im je bogatstvo spoznaje i vježbanje sitne motorike.

Kroz spontane simboličke igre u kutiću obitelji, na zraku i u građevnom kutiću djeca u slobodnom izričaju prerađuju iskustva i usvajaju uloge kroz koje vježbaju komunikaciju i društvene odnose. Primjetili smo kod djece i interes za slova, pisanje svog imena, kao i brojanje i zbrajanje. Jesen je uvijek bogata bojama, zvukovima, mirisima što su Zvjezdice iskusile kako u sobi dnevnog boravka tako i u igrama na terasi i dvorištu. Novu odgajateljicu u skupini dobro su prihvatili. Tako smo polako ušli u prosinac, mjesec darivanja i božićnih radosti.