Senzorne aktivnosti u Zvjezdicama

Znate li što je to senzorna integracija? To je način na koji naš mozak prima, obrađuje i procesira informacije koje prima putem naših osjetila. Drugim riječima naš mozak je kompjuter a naše tijelo puno senzora koji prikupljaju razne podatke o svijetu koji nas okružuje. Bez tog važnog sustava ne bismo mogli funkcionirati kao ljudi. Više informacija o senzornoj integraciji možete pročitati na web stranici: https://coovinkobek.hr/programi/psihosocijalna-rehabilitacija/senzorna-integreacija

Ovih dana u sobi Zvjezdica brojne aktivnosti bile su usmjerene na istraživanje vlastitih osjetila, (vid, sluh, njuh, okus, dodir). Slušali smo razne zvukove, igrali se vlastitim govorom, promatrali svjetlosne efekte, zabavljali kinetičkim pijeskom, uživali u masaži, plesali i još mnogo toga. Napregnite vaše osjetilo vida i pogledajte fotke koje govore više od riječi.