Piti čašu vode

U sklopu projekta “Živjeti zdravo”, a u povodu obilježavanja Svjetskog dana zdravlja, Hrvatski zavod za javno zdravstvo (HZJZ) od 4. do 8. travnja obilježava drugi nacionalni Tjedan zdravlja u vrtiću.Uključili smo se i mi u skupini Pčelice. Dignimo čaše vode za zdravlje-svakodnevno smo kao napitak za užinu radili aromatiziranu vodu, podsjetiti djecu koliko je voda važna za zdravlje te kako u Hrvatskoj imamo čistu vodu za piće.

Pitali smo djecu za čega je voda važna,zašto je moramo često piti.Naglasili smo da se voda nalazi u svim živim bićima,da je u tijelu čovjeka i da je moramo piti,redovito unositi u svoj organizam. Na konkretnom primjeru globusa,planete Zemlje uočili smo da čak 70% čine vode u obliku mora oceana, rijeka, bara, jezera…Voda se nalazi nad nama, u oblacima kroz edukativne igre,eksperimente,pjesme dramske igre i kreativne igre naučili smo blagodati čaše vode i geslo:

DJECA BI TREBALA POPITI 5 ČAŠA VODE DNEVNO
I JOŠ JEDNU AKO SU TJELESNO AKTIVNI
I JOŠ JEDNU AKO JE VANI VRUĆE….