naslovnica

NATJEČAJ za prijam u radni odnos u Dječji vrtić „Potočnica“

Na temelju članka 26. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju („Narodne novine“,  broj 10/97, 107/07, 94/13. i 98/19), članka 54. Statuta Dječjeg vrtića “Potočnica”,  („Službene novine“ Općine Pitomača, broj 8/13, 3/16. i 5/16), članka 10. Pravilnika o radu Dječjeg vrtića „Potočnica“, KLASA:012-01/19-01/01, URBROJ:2189/16-19-01 od 28. veljače 2019. godine i Pravilnika o izmjeni i dopuni Pravilnika o radu Dječjeg vrtića „Potočnica“, KLASA:012-01/19-01/01, URBROJ:2189/16-19-03 od 17. prosinca 2019. godine, Upravno vijeće Dječjeg vrtića “Potočnica”, objavljuje

NATJEČAJ za prijam u radni odnos u Dječji vrtić „Potočnica“  (more…)

VIDEO: Miffy – Dick Bruna

Bajke, čarolije, vještice, čarobnjaci, leteće metle, krune i dragulji, zli i dobri….uz njih djeci pokazujemo kakav je život zapravo i možemo ih pripremiti za teška vremena. Bajkama utječemo na razna područja razvoja djeteta. Razvijaju empatiju kroz uživljavanje u uloge,djeca uče prepoznavanju, razumijevanju i izražavanju osjećaja. Poticanjem na komentare i rasprave nakon čitanja i pričanja bajki,dijete razvija kritičko mišljenje te konstruktivno riješavanje sličnih situacija u stvarnom životu. Ovotjedni poticaji kroz igre uloga vila,čarobnjaka,divova i vještica, naš običan svijet postao je nešto čarobno i nestvarno i potaknuo nas razmišljanje kako bi bilo da su sva izmišljena bića stvarna. (more…)

Vesela igra u Zečićima

Nakon adaptacije novoupisane djece atmosfera u skupini Zečići vesela je i zaigrana. Djeca se opušteno i sigurno igraju istražujući prostor i ponuđene igračke. Svaki dan novi je doživljaj i izazov kako ostati budan za vrijeme ručka. (more…)

POVODOM MJESECA HRVATSKE KNJIGE ,KNJIŽNICU I ČITAONICU PITOMAČA POSJETILA SU DJECA DJEČJEG VRTIĆA „POTOČNICA“

Kakve čarolije krije knjižnica, otkrile su “Pčelice” u današnjoj posjeti. Okruženi mnoštvom knjiga sa zanimanjem su pratili izlaganje knjižničarke Irene koja im je iscrpno objasnila što sve sadrži knjižnica, kako čuvati knjige,te kako postati član. (more…)