Maca Papučarica u Balončićima

Maca Papucarica zivi u nasem vrticu vec dugi niz godina. Ovaj tjedan posjetila je i “Baloncice”. Uz tu poznatu i staru pricu djeca su spoznala vaznost o higijenskim navikama, kao i vaznost o prijateljstvu i zajednistvu. Uz pregrst raznolikih poticaja i aktivnosti djeca su spoznala razlike izmedu odjece/obuce u razlicitim godisnjim dobima, naucili su kako provlacit iglu kroz konac, sivati gumbe, uparivati carape, vjesati robu na uze te uredno spremati stvari na svoje mjesto.

…. usred sume pronasli su bijelu kucicu s crvenim krovom. Prozori su bili puni cvijeca, a na vratima je pisalo: MACA PAPUCARICA. Roditelji, ako i vi ne znate gdje su vam nestale papuce, najbolje ce biti da to upitate Macu.

Odgojiteljice K&K