„Leptirići“ i roditelji na radionici i zajedničkom druženju

Suradnja vrtića i obitelji vrlo je važna za dobrobit djeteta. Načini uključivanja roditelja u odgojno-obrazovni program ovise o njima samima, njihovim interesima i ograničenom vremenu. Odgojitelji i predškolska ustanova imaju zadaću organiziranja i provođenja različitih oblika suradnje, a jedan o njih je i radionica za djecu i roditelje. One podrazumijevaju zajednički rad djece, roditelja i odgojitelja, s ciljem opuštenog, zajedničkog druženja roditelja, djece i odgojitelja.

U ugodnoj i radnoj atmosferi protekla je i ova naša uskrsno-kreativno-proljetna radionica i druženje. Na ovaj način roditelje smo potaknuli da svojoj djeci budu partneri u igri i kreativnom radu te provođenju kvalitetnog zajedničkog vrijeme. Također je dobro da dijete vidi da odgojitelji i roditelji dijele zajedničko vrijeme i poštuju zajednički dogovorene odgojne strategije kako bi se ono osjećalo sigurno i prihvaćeno i u jednom i u drugom okružju.

Hvala roditeljima na sudjelovanju, trudu i suradnji!