Jesenske aktivnosti u Balončićima

Dolaskom jeseni počeli smo uočavati promjene u prirodi (hladni dani, padanje kiše, puhanje vjetra, padanje lišća…). Proširili smo spoznaju da u jesen dozrijeva većina voća, lišće mijenja boju i pada sa stabla, a životinje se pripremaju za zimu. U suradnji s roditeljima prikupili smo puno raznovrsnih jesenskih plodova koje smo iskoristili za razne istraživačko-manipulativne igre. Aktivnosti smo obogatili raznim prigodnim stihovima i pjesmicama. Bojali smo i točkali temperama te rezali lišće sa škaricama.

Djeci je ponuden svjetleći stol sa različitim materijalima za istraživanje. Novi poticaj je izazvao veliki interes i oduševljenje djece što predstavlja najvažniju povratnu informaciju u izboru aktivnosti.

Pozdrav od razigranih Balončića i odgojiteljica K&K!