BUBAMARE U AUTOMEHANIČARSKOJ RADIONICI

U mlađoj odgojnoj skupini II „Bubamare“ ovih se dana odvija bogata simbolička igra. Lupa se i šarafi, a mali majstori uživaju u igri. U suradnji s roditeljima osnovali smo novi kutić majstora. Obogatili smo ga raznim alatima i ostalim pomagalima, a odgojiteljice su izradile stolno-manipulativne aktivnosti i igre na tu temu. Raznovrsna ponuda materijala djecu potiče na zajedničku igru i međusobnu suradnju, a u novoosnovanom kutiću rado se igraju i dječaci i djevojčice. Djeca kroz igru razvijaju koordinaciju i preciznost u baratanju predmetima i alatima, istražuju, usvajaju nove pojmove, bogate svoj rječnik…

U sklopu ovotjedne teme posjetili smo automehaničarsku radionicu. Tamo smo vidjeli, ali i isprobali kako radi dizalica, susreli se s pravim alatima za popravljanje automobila te upoznali stričeke majstore. Hvala Mijinom djedu što nas je ugostio.