Baloncici u svijetu boja

Dijete rane dobi uči istražujući, pri čemu koristi sva osjetila. Prilikom istraživanja njegovu će pažnju privući različiti predmeti, često jarkih boja. Percepcija boja kod djeteta razvija se s osnovnim bojama kao što su crvena i zelena boja, a tijekom ranog djetinjstva uči prepoznavati boje, razlikovati ih, imenovati i pridruživati. Sposobnost djeteta da prepozna različite boje pojačano se razvija oko 18 mjeseci. Proći će neko vrijeme prije nego dijete uspije imenovati boje; većina djece može imenovati barem jednu boju u dobi od 3 godine. Uz spoznavanje boja djeca u ovim aktivnostima prema svojim individualnim razvojnim mogućnostima razvijaju i finu motoriku prstiju i šake te koordinaciju oko – ruka, likovno se izražavaju, usvajaju predmatematičke vještine te razvijaju govor i bogate rječnik. Pogledajte kako su Baloncici istrazivali boje i uzivali u aktivnostima koje su za njih pripremile odgojiteljice K&K.